Çiğ Köfteci Açmak

tarafından
280
Çiğ Köfteci Açmak

Ülkemizde son yıllarda sayıları hızla artan çiğ köfte dükkanları aslında bizlere yiyecek sektörünün her zaman büyüyeceğini göstermektedir. Özellikle öğrencilerin neredeyse gün aşırı uğradığı bu lezzetin bir parçası olmak ister misiniz?

Kimler Çiğköfteci Açabilir?

Aslında 2 şekilde çiğ köfteci açabilirsiniz.

1- ) Kendinizin ürettiği hem iş gücünüzü olumsuz etkileyecek hem de her defasında aynı tadı yakalamak gerçekten çok zor.

2-) Bizlerinde önerdiği gibi bayilik almak ilk aşama da çok karlıdır.

Çiğ Köfteci Nasıl Açılır?

Öncelikle internette bayilik veren firmaların listesini çıkarmanızı tavsiye ederim. Daha sonra şehriniz de ve açacağınız bölge de hangi firmaların daha az bayisi olduğunu tespit edip ona göre karar almanızı tavsiye ederim. Sonra ise bayilik veren firmaların sizlere vermiş olduğu destekleri incelemenizi öneririm.

Örnek vermek gerekirse; Bir firma KOSGEB ile aranızda bağlantı kurup teşvik almanızı sağlamayı sağlayabilir. Bir başka firma açılışa özel yüklü miktarda hediye verebilir.

Çiğ Köfteci Açmanın Maliyeti Nedir?

– Dükkanınızın alabildiğince masa ve sandalye

– Çiğ köftenizi sergileyip ve paket yapmak için bir tezgâh

– Soğutucu (bunu genellikle meşrubat aldığınız firmalar tedarik edecektir.

– Paket servisi için motosiklet sahibi olmak

Yukarıda da görüldüğü üzere pek fazla bir maliyet bulunmamaktadır. 10.000 TL ile 30.000 TL arasında bir bütçe ile kendi işinizin sahibi olmak elinizdedir.

Başlangıç da dikkat edilmesi gerekilen hususlar nelerdir?

– Öncelikle büyük giderlerinizi mümkün olduğunca kısmalısınız

– Öncelikle yanınızda başlangıç aşamasında ailenizden alacağınız ufak destekler ile yeni bir personel çalıştırmaktan sakının.