Girişim nedir?

tarafından
347
Girişim nedir?

Girişimci nedir?

Bugün dışarı çıktığınızda karşınıza gelen ufak ya da büyük pek çok girişim ile karşılaşabilirsiniz ufak bir bakkaldan büyük bir süpermarkete hepsinin arkasında risk almasını bilen ve bu riski iyi derece yönetmiş ve bugüne getirmiş olan bir girişimci vardır.

Son yıllarda girişim denildiği zaman insanların aklına ilk gelenler internet girişimciliği oluyor internet üzerinden bir hizmet ve ya bir ürün satın alınan sektör her sene büyük oranda gelişmeye devam ediyor. Tabi ki en ufak girişimden en büyüğüne hepsi risk alarak belli bir miktarda parayı bir işe bağlıyor buradaki asıl önemli olay yaptığınız girişimi ne kadar farklı hale getirdiğinizde.

Bir dükkan açtığınızı ve telefon sektöründe olduğunuzu düşünelim gündüzleri telefon dükkanınızda belli bir miktarda müşterilerinize hizmet sağlıyorsunuz fakat yan dükkandaki rakibiniz işini aynı zamanda internete taşımış olsun siz sadece gündüzleri müşterilerinize hizmet verebiliyorken rakibiniz 7/24 açık bir dükkana sahip ve Türkiye’nin her yerinden her kesiminden müşteri çekebilme yeteğine ulaşmış oluyor. İyi bir girişimci işi ile alakalı yeni bir fırsat bulduğunda bu fırsatı mutlaka kullanır.

Girişimçilik sadece kişiye değil ailesi ve çevresine hatta ülke ekonomisine dahi katkıda bulunur, para kazanmaya devam ettikçe yanında daha fazla insan için istihdam fırsatı yaratır.